Szybki kontakt:

telefon

+48 605 452 324

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

W przypadku projektowania budynku czy jego wnętrz bezpieczeństwo to kwestia kluczowa. Wykluczenie ewentualnych zagrożeń jest podstawą pracy projektanta, mającego za zadanie rozplanowanie pomieszczeń i instalacji w możliwie najefektywniejszy, ale i najbezpieczniejszy sposób. Niestety, możliwości zaistnienia niektórych wypadków nie można wyeliminować w stu procentach – do takich zdarzeń należą pożary.

Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na redukcję niebezpieczeństwa związanego z zapłonem ognia do minimum. Właściwe opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z wymaganiami prawnymi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, określonymi w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. niweluje zagrożenie, jakie dla ludzkiego życia stwarza ogień. Odpowiednio zaprojektowana instrukcja uwzględnia między innymi wymagane dla obiektu warunki, zabezpieczenia i plany zagospodarowania.

Każdy budynek ma określoną specyfikę, do której musi zostać dostosowana instrukcja. Mowa tu przede wszystkim o metrażu, układzie i warunkach technicznych obiektu, a także magazynowanych na jego terenie substancji, które mogą spotęgować ryzyko pożaru. Specjalista, któremu zlecisz opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, musi uwzględnić wszystkie te czynniki, projektując zoptymalizowany dla danego obiektu dokument. Co, oprócz warunków ochrony budynku, określa instrukcja?

  • konieczne wyposażenie przeciwpożarowe;
  • zadania, przypadające w udziale osobom nim zarządzającym;
  • organizację ewakuacji osób przebywających w obiekcie;
  • warunki wykonywania prac, generujących wzmożone ryzyko pożaru.

Dobrą instrukcję bezpieczeństwa pożarowego może stworzyć wyłącznie specjalista o odpowiednich kwalifikacjach. Zlecając to zadanie naszej firmie, masz pewność, że opracowanie instrukcji zostanie powierzone kompetentnemu profesjonaliście, dysponującemu niezbędnymi uprawnieniami (wykształcenie wyższe w zakresie inżynierii pożarowej bądź tytuł technika pożarnictwa). Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

skontaktuj się
z naszym konsultantem

ProSafety jako administrator danych podejmuje odpowiednie techniczne i organizacyjne środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych klientów zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2016/679 od 25 lutego 2018 r. Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na otrzymanie informacji i kontakt na przesłany adres poczty email oraz nr. telefonu.

telefon

+48 605 452 324